OKS FNUSA logo rgb

OKS poskytuje komplexní služby při realizaci a zahájení studie ve FNUSA, mezi které patří:

1. Start-up fáze- komunikace se sponzorem externě zadávané studie, s hlavním zkoušejícím a s dalšími spolupracujícími pracovišti, jako je nemocniční lékárna, laboratoře nebo pracoviště zobrazovacích metod. V rámci této fáze je oddělením také zajišťována revize smluv ke klinickým hodnocení z hlediska právního a ekonomického.
  2. Zpracování a vedení databáze feasibilit- zjišťování proveditelnosti dané studie v nemocnici.
  3. Investigators Initiated Trials (IIT), studie iniciované zadavatelem z akademického sektoru, v tomto případě lékařem FNUSA.
  4. Zajištění fakturace a rozdělení plateb za studie v rámci FNUSA.
  5. Právní poradenství v oblasti klinických studií.
  6. Zabezpečování laboratorních certifikátů a referenčních mezí .
  7. Podpora v oblasti vyplácení náhrad cestovného pacientům.
  8. Zajištění kvalifikovaných studijních koordinátorek, které mohou pomoci s administrativní stránkou studie přímo na klinikách.
  9. Organizace školení GCP.
  10. Smlouvy o spolupráci s externími pracovišti z České republiky.