Server ceskapozice.lidovky.cz se zaměřil na česká vědecká centra - střediska základního výzkumu, kterých je v Česku dohromady 48. První místo stejně jako loni obsadil CEITEC. Zmíněno je také Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC), které je podepsáno u 970 studií s 5911 citacemi. „Trváme na tom, aby naše výzkumné týmy produkovaly výsledky – publikace, prototypy, patenty... Aktivity každoročně hodnotí naše mezinárodní vědecká rada, která dává i doporučení ve směřování výzkumu," řekl ředitel ICRC Gorazd Stokin. „Zajímá nás i to, jaký vliv měl výzkum na společnost: na využití výsledků výzkumu v lékařské praxi," dodává.