Ve čtvrtek se v Praze konala konference na téma péče o pacienty s Duchenneovou svalovou dystrofií či Beckerovou muskulární dystrofií. Důležitou roli v léčbě hraje včasná diagnostika. Na vyšetření srdce se zaměřili v brněnské nemocnici U Svaté Anny. Právě na vyšetřování srdce se zaměřili v brněnské nemocnici u sv. Anny, kde se rozhodli porovnat běžně prováděnou echokardiografii a magnetickou rezonanci. Ta, jak se potvrzuje, dokáže odhalit mnohem více parametrů a díky tomu také poruchu dříve než jakákoliv jiná vyšetření. Pacienti s DMD se totiž od klasických pacientů, u nichž se objeví potíže se srdcem, liší – zatímco pohyblivý člověk si prvních příznaků všimne kvůli problémům při fyzické námaze, pacienti na vozíčku obtíže pocítí až velmi pozdě.

Pekařská 664/53, 656 91 Brno