V sobotu 4. června navštívil premiér ČR Bohuslav Sobotka Jihomoravský kraj. Jeho kroky vedly také do Fakultní nemocnice u sv. Anny, kde mj. navštívil Mezinárodní centrum klinického výzkumu. Sobotka připomněl, že vláda darovala na provoz ICRC miliardu korun, která pokryje náklady centra do roku 2020. „Je to takový náš kontakt s budoucností. Pokud Česká republika má mít do budoucna šanci, tak se musí orientovat na vědu, výzkum, aplikovaný výzkum a realizaci výsledků aplikovaného výzkumu v praxi," uvedl Sobotka. Ředitel FNUSA Martin Pavlík k provozu ICRC poznamenal: „Hmatatelnými výstupy výzkumných aktivit jsou desítky aplikovaných výsledků výzkumu – patentů, užitných vzorů a prototypů." (vlada.cz, parlamentnilisty.cz, ČT (Události 19:00), zdravotnickydenik.cz ad.).

Premiéra Sobotku při jeho návštěvě po Jihomoravském kraji doprovázel hejtman Michal Hašek. „Zajímali jsme se o aktuální stav Mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC, projekty výzkumu v oblasti medicíny i mezinárodní spolupráci centra. (...) Jednali jsme také s vedením Fakultní nemocnice u svaté Anny a rád bych oznámil, že Jihomoravský kraj má v úmyslu i v příštím roce iniciovat společnou dohodu státem zřizovaných fakultních nemocnic, krajských nemocnic a nemocnic zřizovaných městy na jižní Moravě," poznamenal Hašek. O novém memorandu informoval například server parlamentnilisty.cz nebo web blesk.cz.

Pekařská 664/53, 656 91 Brno