Pětatřicet let staré výtahy opraví v areálu Fakultní nemocnice u svaté Anny. Už nyní rekonstruují první dva, v následujících měsících se oprav dočkají ještě další tři. „Rekonstrukce nás vyjde asi na deset milionů korun. Z části ji pokryjeme dotací, z části vlastními penězi," sdělila mluvčí zařízení Petra Veselá. Nejstarší výtahy pochází z roku 1977. Průměrné stáří výtahů je pětatřicet let. „Jejich rekonstrukce je proto nezbytná. Přinese však určité omezení pro pacienty i pro personál," doplnila mluvčí. Podle ní se týdny nepohodlí vyplatí. Nové výtahy už budou moderní, spolehlivé a komfortní.

loginByCode