V Otázkách Václava Moravce ČT, kde byli zpovídanými hosty ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, se od 41. minuty vedla debata o hospodaření nemocnic. Nejvíce ztrátová státní nemocnice je stále FN u sv. Anny v Brně. Parlamentilisty.cz přináší následně několik informací z nedělních Otázek Václava Moravce a uvádí, že "zásadní problém Němeček vidí především ve Fakultní nemocnici u sv. Anny, která podle ministra nemá dobře nastavenou vnitřní strukturu, odkud plynou dlouhodobé těžkosti. Brněnské fakultní nemocnice by se podle ministra mohly spojit."