Server hledamzdravi.cz uvedl, že podle Světové zdravotnické organizace patří bolesti v oblasti bederní páteře k jedněm z nejčastějších zdravotních obtíží, trápí se jimi přibližně každý pátý dospělý. Za chronickou je bolest považována ve chvíli, kdy trvá déle než tři měsíce. (...) „Včasná diagnóza a správná léčba založená na zhodnocení aktivity onemocnění dává pacientům velkou šanci na kvalitní život a zpomalení rentgenové i klinické progrese onemocnění," vysvětluje MUDr. Leona Procházková z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.