OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

Cyklistický benefiční maraton s názvem 111 hodin, který začal dnes a potrvá až do soboty 1. 8., má účastníky i z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA), kteří podpoří nemocného kolegu. Konkrétně MUDr. Jana Vokurku ze Stomatologické kliniky FNUSA, který onemocněl závažnou formou získané bulosní epidermolýzy, známé též jako Nemoc motýlích křídel. Zisk z benefiční účasti (již v době startu se podařilo vybrat 60 tisíc korun) poputuje na účet neziskové organizace DEBRA, které se o pacienty postižené touto nemocí stará.

111 hodin je týmová soutěž, kde se setkávají zdraví i handicapovaní sportovci a svou účastí podporují své "patrony". „Mám čest být kapitánem týmu, který podporuje našeho kolegu Honzu Vokurku a také děti z Diagnostického ústavu mládeže v Brně, kteří pro závod i dárce nachystali řadu zajímavých uměleckých výtvorů," uvedl lékař Tomáš Paseka z I.Chirugické kliniky FNUSA.
S ním na kola v týmu www.diagnostakjede.cz usednou dále Aleš Moravec, Vladimír Vaďura, Lukáš Janíček, Patrik Sýkora, Jan Frank, Štěpán Klíma a Matěj Myška. V náročném závodu během 111 hodin překonají nonstop jízdou v pedálech 2222 kilometrů (pro srovnání právě skončivší Tour de France trvala tři týdny a měřila 3336 km). V podpůrném týmu je například lékař Jan Hruda z Anesteziologické kliniky FNUSA. Na webu www.111hodin.cz bude možné živě sledovat pozice všech týmů na interaktivní mapě, vkládat příspěvky a podporovat tým.
V pátek 31. 8. ráno bude závod projíždět Brnem - průjezdní bod je spinální jednotka bohunické nemocnice. „Můžete nám přijít fandit nebo nás na kousku trati doprovodit. Dokažme, že zdravotníci mohou pomáhat i mimo nemocnici!" zve Paseka.
Na webu www.diagnostakjede.cz se lze podívat i na krátké video s Honzou Vokurkou a přečíst si návod, jak jej podpořit konkrétně – například darem na transparentní účet DEBRA 2166032028/5500, nebo nákupem v dobročinném eshopu 12plus12.cz.
Soustredeni tymu

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1