První aktivní středoušní implantát v ČR zavedli ve FNUSA a navrátili pacientku do běžného života

Deník Právo, ČRo Brno a další zpravodajské servery informují o unikátní operaci, kterou podstoupila zdravotní sestra z vyškovské nemocnice Milada Reichová ve FN u sv. Anny v Brně. Unikátní byla proto, že pacientce byl poprvé v ČR zaveden aktivní středoušní implantát. Operaci provedl bývalý přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku prof. MUDr. Rom Kostřica, CSc. za asistence rakouského chirurga Wolfa-Dietera Baumgartnera. K současnému zdravotnímu stavu pacientky se vyjádřili také ošetřující lékaři MUDr. Tomáš Talach, vedoucí foniatrického centra FNUSA, MUDr. Břetislav Gál, Ph.D., přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku FNUSA a také mluvčí nemocnice Petra Veselá.