Tisková zpráva, 1. srpna 2016, Brno

DEBRA ČR vysílá svůj tým cyklistů na Metrostav handy cyklo maraton 2016. Cílem cyklistů je šířit povědomí o nemoci motýlích křídel a získat finanční prostředky na nákladný ošetřovací materiál pro pacienty s touto vzácnou nemocí. Patronkou závodu je pacientka Petra Koudelková, která trpí nemocí motýlích křídel od narození.

Závod se jede od 2. do 6. srpna a je třeba ujet 2222 km v časovém limitu 111 hodin. Trasa vede napříč celou Českou republikou. Závod propojuje handicapy, součástí týmu je i nevidomý skvělý cyklista Aleš Moravec, který závod absolvuje na tandemovém kole.

Kapitánem loňského týmu byl Tomáš Paseka, lékař I. chirurgické kliniky FNUSA, který se závodu účastní i v letošním roce. Tým jede pod záštitou neziskové organizace DEBRA ČR sdružující pacienty s bulózní epidermolýzou, tedy nemocí motýlích křídel. „Závažnou formou této nemoci trpí i jeden z našich kolegů, kamarád a vynikající stomatolog Honza Vokurka. Jako nehrající kapitán týmu nám pomáhá s organizací tohoto náročného podniku," sdělil Paseka. Honza Vokurka je rovněž lékařem ve FNUSA.

Cílem závodu je upozornit na náročnost léčby této nemoci a pomoci vybrat prostředky na otevřený dárcovský účet na převazový materiál. Průběh závodu můžete od úterní 13. hodiny sledovat na www.cestazasnem.cz Novinky z Debra týmu a informace, jak pomoci najdete na facebookové události Cyklotým Debra ČR na cestě za snem:

Tomáš Paseka, zvaný Pasin, k celé akci říká:" Silným zážitkem při cyklomaratonu je každé šlápnutí do pedálů, každé setkání se soupeři. Pokud bych ale měl nějaký vybrat, byl to pro mne úsek mezi Karvinou a Ostravou, kdy mi došla veškerá energie i voda. Blížil jsem se k ostravské nemocnici a zjistil jsem, že tam není průjezdní bod, kde jsem měl předávat štafetu a že musím pokračovat dalších 15 km do centra, kde už byl zbytek týmu. Všechny sportovní zážitky ale pak přebije pocit z cíle."

Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.