Tisková zpráva, 14. 9. 2016, Brno

Velvyslanec Korejské republiky v České republice, Jeho Excelence Moon Hayong při včerejší návštěvě Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) vyjádřil klíčový zájem podporovat česko-korejskou spolupráci.

Ta byla zahájena již v únoru 2015 smlouvou o vzájemné kooperaci FNUSA-ICRC s Korejským ústavem pro výzkum mozku (Korea Brain Research Institute, KBRI) v oblasti léčby a prevence onemocnění mozku (http://www.fnusa-icrc.org/cz/o-nas/tiskove-zpravy/377-vyzkum-mozku-spoji-vedce-z-jizni-koreje-a-cr.html).
V rámci dnešní návštěvy svatoanenského výzkumného centra se J. E. velvyslanec Moon seznámil s jeho strukturou a dlouhodobou strategií a navštívil laboratoře výzkumných týmů Clinical Pharmacology Unit, Interventional Cardiac Electrophysiology, Center for Translational Medicine.
„Nový potenciál vzájemné spolupráce vyplývá z kooperace s průmyslovými partnery v oblasti biomedicíny a já učiním maximum pro to, aby toto spojení bylo možné.“ uvedl J. E. Moon Hayong.
Vedoucí FNUSA-ICRC, Gorazd Stokin nastínil konkrétní formy možného partnerství, které byly korejskou stranou podpořeny. V krátkém časovém horizontu by se mohlo jednat o výměnu vědecko-výzkumných pracovníků mezi FNUSA-ICRC a některými pracovišti z řad korejských výzkumných a zdravotnických institucí (například již zmíněný Korean Institute for Brain Research, Severance Hospital, Yonsei University Health System, Seoul National University Hospital Biomedical Research Institute). Ve druhé fázi by se jednalo o společnou projektovou žádost v evropském grantovém schématu.

J. E. Moon Hayong úspěšně završil studium práv na univerzitě v Soulu v roce 1979 a o osm let později mezinárodní vztahy na Univerzitě v Bostonu. V minulosti pracoval na jihokorejských ambasádách v Paříži, Bangkoku a Londýně, působil také v korejské misi při Organizaci spojených národů v New Yorku. V letech 2004 až 2007 byl velvyslancem své země v Uzbekistánu, stejnou funkci pro Česko zastává od roku 2013. V publikační činnosti se věnuje ekonomickým důsledkům změny klimatu. Je ženatý, má dva syny.

160913 KOREA 01 CTM

Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.