OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

Tisková zpráva, 22.5.2017, Brnokonopi

Dobrou zprávou pro české pacienty je, že po dlouhé odmlce a výpadku na trhu, byl dnes v Centru léčby bolesti Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vystaven recept na léčebné konopí, které je nyní k dispozici od zahraničního dodavatele.

Recept byl vystaven pacientce, která trpí neutišitelnými bolestmi trojklanného nervu, která má o léčbu konopím zájem, a to i přesto, že zahraniční konopí je podstatně dražší, než bylo české. Za gram nyní pacienti zaplatí přes 300 Kč.

„I když je cena zahraničního konopí podstatně vyšší, než byla u českého, jsem rád, že jako lékař mohu znovu pacientům nabídnout léčbu, která existuje a která jim pomůže, jako u této pacientky, kde byly léčebné účinky konopí prokázány,“ sdělil Radovan Hřib, lékař Centra bolesti FNUSA a dodal: „Pacientka léčebné konopí vyzkoušela jako jedna z posledních na konci ledna 2017 s výborným efektem. Doteď byla nucena trpět bolestmi a nyní jí nezbývá než akceptovat vysokou cenu.“

„Recept si pacientka vyzvedne v naší Nemocniční lékárně ihned po tom, co bude dodáno konopí distributorem. Pacientka užívá konopí v kapslích,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice.

Dovážené léčebné konopí je z Holandska a je to odrůda s nižším obsahem THC a stejným obsahem CBD, než měla odrůda konopí, která byla naposled produkována České republice. Zároveň byl k 22. 5. 2017 vyhlášen další tendr na českého dodavatele léčebného konopí.

Kontakt pro média:
Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA tel.: 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1