OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

Tisková zpráva
9. září 2014, Brno

Celkem 187 kusů zdravotnických přístrojů za 57 585 294,90 Kč zlepší péči o pacienty s cévními mozkovými onemocněními. Přístroje pořídila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně díky projektu „Komplexní cerebrovaskulární centrum Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně“. Projekt byl z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu, jehož cílem je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče v souladu s evropskými standardy prostřednictvím modernizace a obnovy technického a přístrojového vybavení.
Projekt „Komplexní cerebrovaskulární centrum Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně“ pomůže pacientům v kraji Jihomoravském, Zlínském a kraji Vysočina
„Nově pořízená zařízení významně přispějí ke zlepšení zdravotní péče o pacienty a zdokonalování léčebných postupů, o něž Fakultní nemocnice u sv. Anny dlouhodobě usiluje,“ uvádí Martin Pavlík, ředitel FNUSA. Modernizace centra zajistí kvalitnější léčbu hlavně pro pacienty kraje Jihomoravského, Zlínského a kraje Vysočina.
Integrovaný operační program pomůže České republice dosáhnout lepšího standardu léčení

Cévní mozková onemocnění patří v České republice k druhé nejčastější kardiovaskulární příčině úmrtí. Například v roce 2010 bylo celkem hospitalizováno 41 690 pacientů. V témže roce na tato onemocnění zemřelo 11 567 osob. Ačkoli počet úmrtí od devadesátých let výrazně klesá (mezi lety 2003 a 2010 až o 8 %), úmrtnost je stále vyšší než ve většině západních rozvinutých zemí. Například v porovnání s Velkou Británií je dvojnásobná a s jinými státy až trojnásobná. Nové technologické celky a přístroje by měly být zprovozněny do konce září 2014. „Nová polohovací lůžka nebo např. nové ultrazvukové přístroje jsou zcela nezbytné pro péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou a představují důležité kroky ke špičkové péči, “ sděluje Robert Mikulík, vedoucí centra.

 


Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči. Patří k největším zaměstnavatelům v JmK, aktuálně zaměstnává kolem 3 100 lidí. Má 30 odborných pracovišť s centry vysoce specializované péče. Má statut komplexního kardiovaskulárního, cerebrovaskulárního a onkologického centra. Disponuje 913 lůžky, v roce 2013 zde bylo hospitalizováno 27 222 pacientů, ambulantních vyšetření a ošetření bylo provedeno 1 265 053. Její pracoviště jsou výukovými základnami LF MU. Plní vědecko-výzkumné úkoly, provádí klinická hodnocení léčiv a zdravotnických prostředků. Realizuje unikátní projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC), který je financován především ze strukturálních fondů Evropské unie (ERDF) prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. 

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1