OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

Tisková zpráva
17. října  2014, Brno
 
Odbornou konferenci s názvem „Závislost na tabáku: léčba, ekonomika“ pořádá ve dnech 16. až 17. října 2014 ve svých prostorách Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Na konferenci vystoupí přední tuzemští i světoví experti věnující se léčbě závislosti na tabáku a seznámí účastníky s osvědčenými postupy i nejnovějším trendy v oblasti pomoci kuřákům. V prostředí České republiky jde o unikátní akci – na jednom místě se totiž sejdou nejen lékaři, ale také psychologové, farmakologové, zástupci zdravotních pojišťoven a další experti, kteří dlouhodobě pomáhají lidem přestat kouřit. Celkově se na konferenci setká stovka účastníků.

„Jen v České republice trpí závislostí na tabáku přibližně 2,2 milionu obyvatel a každý rok jich kvůli kouření předčasně zemře celých osmnácti tisíc. Věřím, že pokud budou odborníci v ČR vědět, jak kuřákům nejlépe pomoci přestat, toto číslo se výrazně sníží,“ říká hlavní pořadatel konference MUDr. Ondřej Sochor, Ph.D., který se ve FNUSA-ICRC dlouhodobě věnuje tématu odvykání kouření a oblasti celkové prevence kardiovaskulárních chorob.
 
Mezi zahraniční experty, kteří na konferenci vystoupí, bude například profesorka Hana Ross působící mimo jiné jako konzultantka Světové banky v oblasti ekonomických dopadů kouření, nebo Andrew Bennett z britské organizace Health Equalities Group. Ten zdůrazňuje: „Z mých zkušeností vím, že konference, jako je tato, je ideální cestou, jak dostat potřebné znalosti o boji proti tabáku k co nejširšímu počtu lidí. Abychom pomohli co nejvíce závislým, musíme zapojit také co nejvíce aktérů – od lékařů přes policisty až po zástupce místních samospráv.“
 
Během dvoudenní konference se účastníci seznámí zejména s nejnovějšími způsoby, jak pomoci kuřákům přestat s jejich závislostí. Tématy budou například nejúčinnější a finančně nejvýhodnější metody odvykání kouření, ekonomické mýty tabákového průmyslu nebo aktuální fenomén elektronických cigaret.
Konference je součástí širších aktivit projektu FNUSA-ICRC „Kardiovize Brno 2030“, jehož cílem je během následujících let výrazně snížit procento výskytu srdečních onemocnění na území Brna.
 
Kontakt: 
Petra Veselá
Asistentka ředitele, kontakt pro média
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 543 182 052
GSM +420 604 121 122
 
Mgr. Pavel Gajdoš
PR manager FNUSA-ICRC
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 543 185 574
GSM +420 605 231 414

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1