OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

30. září 2014, Brno

Celkem 20 zdravotnických přístrojových celků výrazně zlepší rehabilitaci pacientů po léčbě v Jihomoravském kraji. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) je pořídila v rámci projektu „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní rehabilitační péče ve FNUSA", jehož celkové náklady činily 4,043 milionů Kč. Nové přístroje získalo pracoviště, Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace (KTLR)

Nové přístroje umožní pacientům návrat do aktivního života

Díky projektu bude FNUSA schopna vytvořit nadregionální rehabilitační komplex ambulantní a lůžkové péče, který umožní zlepšit pohybové a funkční schopnosti pacientů a urychlit celkové uzdravení. Strategickým cílem projektu je praktická realizace moderní koncepce rehabilitační medicíny, založené na úzké součinnosti léčebné rehabilitace s metodickými postupy funkční diagnostiky. Náhrada současného zastaralého technického zázemí špičkovými moderními přístroji a metodikami bude mít dopad na provádění speciálních postupů a testů. Zavedení nových technologií zkvalitní přípravu individuálních terapeutických programů a ergonomické poradenství, což za současných podmínek možné nebylo možné.

Pacienti tak již mohou využívat např. několik druhů trenažerů a ergometrů či chodítek. Nově pořízené přístroje také rozšiřují terapeutické možnosti pro pacienty, neboť využívají nejnovějších léčebných postupů. Modernizace pracoviště povede k vyšší specificitě, odbornosti a komfortu poskytovaných služeb. Tím bude možné zajistit aplikaci komplexní kombinaci péče fyzioterapeutické, ergoterapeutické, psychologické, fyzikální a balneoterapeutické.

„Nově pořízené přístroje rozšiřují stávající terapeutické možnosti. Povedou k významnému zlepšování zdravotního stavu pacientů a tím ke zkvalitnění jejich života. Testujeme také výkonnostní kondici dětí a dospělých sportovců. To považuji v prevenci závažných, zejména kardiovaskulárních nemocí, za velmi důležité," uvádí Martin Pavlík, ředitel FNUSA.

Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní rehabilitační péče ve FNUSA" je z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1