OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

pracoviste

mapa arealu

kontakty

jobs

Tisková zpráva, 5. října 2015, Brno

V letošním roce se Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prostřednictvím Stomatologické kliniky opakovaně zapojuje do akce připravené Českou stomatologickou komorou ve spolupráci s Českým rozhlasem, Asociací dentálních hygienistek ČR, Sdružením studentů stomatologie ČR a společnostmi Colgate a Philips do preventivního projektu Český den zdravých zubů.

Program je určený veřejnosti a zaměřený na informace o významu správné ústní hygieny a jejím vlivu na celkové zdraví. Akce se koná 8. 10. 2015 od 10:00 do 17:00 hodin souběžně ve více městech – v Praze, Brně, Hradci Králové a v Olomouci.

V Brně se bude program konat v krajském studiu Českého rozhlasu (Beethovenova 4). V rámci programu vystoupí MUDr. Hana Poskerová a MUDr. Kristína Musilová ze Stomatologické kliniky FN u sv. Anny v Brně na téma význam prevence a správných stravovacích návyků a jejich vlivu
na ústní zdraví. Teoretická část bude doplněna o praktické ukázky správné ústní hygieny, které zajistí dentální hygienistky, studenti zubního lékařství a pomáhat jim budou studentky dentální hygieny. Součástí programu jsou i individuální konzultace.

Letošní ročník je zaměřen zejména na děti, kterým je určen program v dopoledních hodinách pod vedením MUDr. Kristýny Musilové. V dětském koutku se dozvědí vše podstatné o tom, jak vypadají naše ústa a jak vzniká zubní kaz, vyberou zdravou svačinku, naučí se správně si čistit zuby a podívají se na tematicky zaměřenou pohádku.

„Zacílení na dětskou populaci je důležité, protože stav orálního zdraví u českých dětí stále neodpovídá požadavkům WHO - je podstatně horší než v některých zemích západní Evropy. Nedostatečná péče o dočasné zuby se navíc negativně odráží i na stavu stálého chrupu u dospívajících a dospělých", zmiňuje prof. MUDr. Lydie Izakovičová Hollá, Ph.D., přednostka STK, FN u sv. Anny v Brně.

Odpolední program je přístupný široké veřejnosti a tento zajišťuje MUDr. Hana Poskerová. Uvítáme každého, kdo bude mít zájem o nabízené informace o ústním zdraví doplněné o praktické ukázky správné ústní hygieny a individuální konzultace. K dispozici bude i nabídka moderních prostředků ústní hygieny. Na každého návštěvníka čeká malý dárek.

Pozvánka zde. 

 

Petra Veselá
Asistentka ředitele, kontakt pro média
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 543 182 052

Základní informace

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Návštěvní hodiny: 14:00 - 18:00
Pekařská 664/53, 656 91 Brno
IČO: 00159816
Telefon: +420 543 181 111
Datová schránka: h9tpjpn
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně neposkytuje lékařskou pohotovostní službu.
Organizaci lékařské pohotovostní služby v Jihomoravském kraji naleznete zde. 
 
  
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1