Dne 9.5.2016 se I. dermatovenerologická klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně účastní Dne melanomu („Melanoma day").
Do vyšetřování pacientů se zapojí 5 lékařů kliniky. Začátek v 8:00, budova D2, 2. patro.

K vyšetření není potřeba mít doporučení a je prováděno zdarma. Cílem dermatologů je odhalit maligní melanom včas, tedy ve stadiu, které je léčitelné a zvýšit osvětu mezi laickou veřejností. Včasná diagnostika znamená lepší prognózu.
Během minulých 15 ročníků bylo v naší republice vyšetřeno na 56.000 osob, u kterých byly ve více než ve 400 případech odhaleny kožní nádory (maligní melanom).

Pro zajímavost uvádíme, že v rámci Světového dne zdraví 2016, který pořádala 9. a 10. 4. studentská organizace IMFSA, naše lékařky zachytily 3 klienty s podezřením na spinocelulární karcinom, 1 návštěvníka s podezřením na maligní melanom a 1 návštěvníka s dysplastickým pigmentovým névem. V roce 2015 bylo diagnostikováno cca 2500 nových případů maligních melanomů. ČR zaujímá 9. místo v Evropě ve výskytu maligního melanomu a je v žebříčku úmrtnosti na 23. místě.