Evropský Den Melonomu přilákal na vyšetření známének desítky lidí. Pacienti se mohli vyšetřit hned na několika místech v Brně. (eventhint.com) Do akce se zapojila FNUSA i Masarykův onkologický ústav. V reportáži pro ČT - Studio 6 komentovala průběh akce lékařka I. dermatovenerologické kliniky Alena Vičíková. Podezřelá znaménka na kůži si dnes mohou lidé nechat vyšetřit bez objednání a zdarma v rámci Evropského dne melanomu. Během uplynulých let této příležitosti využilo 56 tisíc lidí a ve více než 400 případech u nich lékaři odhalili kožní nádory. Živý vstup z FN u sv. Anny.