Napříč médii (Jihomoravský deník, brnensky.denik.cz, nebo zpravy.plus) se píše o novém portálu, který dokáže předpovědět nemoci jako je diabetes, nebo rakovina prsu. Portál je prací týmu vědců z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). „Genetik pak pacientovi odebere tkáně, sliny či krev, které následně putují k rozboru do laboratoří. Analýza odhalí případné poruchy. Údaje laboranti vepíšou do portálu PredictSNP, který ukáže vývoj zdravotního stavu pacienta," přiblížila mluvčí nemocnice Petra Veselá. "Podobných portálů funguje ve světě více. Ten náš je ale postavený na velmi důkladné matematické analýze. Výsledky jsou tak velice spolehlivé a komplexnější, než je tomu u jiných systémů," zdůraznil profesor Damborský, vedoucí týmu.