OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Cyklistický benefiční maraton s názvem 111 hodin, který začal dnes a potrvá až do soboty 1. 8., má účastníky i z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA), kteří podpoří nemocného kolegu. Konkrétně MUDr. Jana Vokurku ze Stomatologické kliniky FNUSA, který onemocněl závažnou formou získané bulosní epidermolýzy, známé též jako Nemoc motýlích křídel. Zisk z benefiční účasti (již v době startu se podařilo vybrat 60 tisíc korun) poputuje na účet neziskové organizace DEBRA, které se o pacienty postižené touto nemocí stará.

111 hodin je týmová soutěž, kde se setkávají zdraví i handicapovaní sportovci a svou účastí podporují své "patrony". „Mám čest být kapitánem týmu, který podporuje našeho kolegu Honzu Vokurku a také děti z Diagnostického ústavu mládeže v Brně, kteří pro závod i dárce nachystali řadu zajímavých uměleckých výtvorů," uvedl lékař Tomáš Paseka z I.Chirugické kliniky FNUSA.
S ním na kola v týmu www.diagnostakjede.cz usednou dále Aleš Moravec, Vladimír Vaďura, Lukáš Janíček, Patrik Sýkora, Jan Frank, Štěpán Klíma a Matěj Myška. V náročném závodu během 111 hodin překonají nonstop jízdou v pedálech 2222 kilometrů (pro srovnání právě skončivší Tour de France trvala tři týdny a měřila 3336 km). V podpůrném týmu je například lékař Jan Hruda z Anesteziologické kliniky FNUSA. Na webu www.111hodin.cz bude možné živě sledovat pozice všech týmů na interaktivní mapě, vkládat příspěvky a podporovat tým.
V pátek 31. 8. ráno bude závod projíždět Brnem - průjezdní bod je spinální jednotka bohunické nemocnice. „Můžete nám přijít fandit nebo nás na kousku trati doprovodit. Dokažme, že zdravotníci mohou pomáhat i mimo nemocnici!" zve Paseka.
Na webu www.diagnostakjede.cz se lze podívat i na krátké video s Honzou Vokurkou a přečíst si návod, jak jej podpořit konkrétně – například darem na transparentní účet DEBRA 2166032028/5500, nebo nákupem v dobročinném eshopu 12plus12.cz.
Soustredeni tymu


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1