Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dal k připomínkám zákon, který změní 9 fakultních nemocnic a 30 velkých státních nemocnic a specializovaných ústavů od 1. 1. 2017 na neziskové. Podle zákona "neziskové nemocnice dostanou smlouvu se zdravotní pojišťovnou bez výběrového řízení. Budou daňově zvýhodněny a zisk musejí vložit do péče." (zdroj ceskenoviny.cz) Tato změna se týká FN u sv. Anny Brno, ale také například Fakultní nemocnice Brno, Masarykova onkologického ústavu, Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno nebo Dětské psychiatrické nemocnice Brno.