Jedna z pracovnic KTLR Olga Vallová je zapojena do projektu výchovy štěněte, které by v budoucnu mělo být psem vodícím. U fenky Lency, narozené 2.6.2016, je v rámci její výchovy kladen velký důraz na socializaci v nemocničním prostředí, kde se běžně nevidomí pohybují, a které by v budoucnu měla doprovázet i do těchto zařízení.

„Lency bývá přítomna na naší ambulanci rehabilitace vždy 3 dny v týdnu. Ve dnech, kdy se zde nenachází je personál často pacienty dotazován na její nepřítomnost, neboť ji postrádá“ sdělila Petra Veselá, mluvčí nemocnice.

Olga Vallová je za psa plně zodpovědná, zajišťuje bezpečí psa i přítomných pacientů, pes je vždy pod dozorem, při práci má „dečku“ vodícího psa. Štěně je pacienty i zaměstnanci kliniky vnímáno velmi pozitivně, pacienti její přítomnost vítají, neboť přispívá k jejich psychické pohodě. Lency se stala platným členem našeho týmu KTLR.

„Zapojení psa do léčebné péče a podílení se na jeho výcviku pro nevidomé považujeme za přispění naší nemocnice na zlepšení životního komfortu našich handicapovaných spoluobčanů,“ doplnila Veselá.

DSC 7437 kopie

Personál kliniky KTLR s fenkou Lency

DSC 7436 kopie 1

Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.