Tisková zpráva, 22.5.2017, Brnokonopi

Dobrou zprávou pro české pacienty je, že po dlouhé odmlce a výpadku na trhu, byl dnes v Centru léčby bolesti Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vystaven recept na léčebné konopí, které je nyní k dispozici od zahraničního dodavatele.

Recept byl vystaven pacientce, která trpí neutišitelnými bolestmi trojklanného nervu, která má o léčbu konopím zájem, a to i přesto, že zahraniční konopí je podstatně dražší, než bylo české. Za gram nyní pacienti zaplatí přes 300 Kč.

„I když je cena zahraničního konopí podstatně vyšší, než byla u českého, jsem rád, že jako lékař mohu znovu pacientům nabídnout léčbu, která existuje a která jim pomůže, jako u této pacientky, kde byly léčebné účinky konopí prokázány,“ sdělil Radovan Hřib, lékař Centra bolesti FNUSA a dodal: „Pacientka léčebné konopí vyzkoušela jako jedna z posledních na konci ledna 2017 s výborným efektem. Doteď byla nucena trpět bolestmi a nyní jí nezbývá než akceptovat vysokou cenu.“

„Recept si pacientka vyzvedne v naší Nemocniční lékárně ihned po tom, co bude dodáno konopí distributorem. Pacientka užívá konopí v kapslích,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice.

Dovážené léčebné konopí je z Holandska a je to odrůda s nižším obsahem THC a stejným obsahem CBD, než měla odrůda konopí, která byla naposled produkována České republice. Zároveň byl k 22. 5. 2017 vyhlášen další tendr na českého dodavatele léčebného konopí.

Kontakt pro média:
Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA tel.: 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.