„V rámci péče o naše pacienty se snažíme zároveň zlepšovat kvalitu a bezpečnost prostředí, v kterém pacienti pobývají. V tomto směru je zájmem nemocnice postupná výměna starších mechanických lůžek za lůžka elektrická, která jsou nejen bezpečnější pro pacienta, ale ulehčí i práci personálu,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí FNUSA záměr využití finančních prostředků.

Pořízením nemocničních lůžek dojde nejen k inovaci a modernizaci vybavení, ale především ke zkvalitnění péče o naše pacienty. V této chvíli by bylo třeba obnovit asi 390 nemocničních lůžek, která jsou 10 a více let starší, přičemž nejstarší lůžka mají i přes 40 let.  Cena jednoho nemocničního lůžka, vč. matrace, nočního stolku a stojanu na infuzi se pohybuje kolem 50 tis. korun.

„Ze strany HC Kometa Brno se nejedná o první a ojedinělou akci, kterou je naše nemocnice podporována. Již v minulosti byly z charitativní činnosti HC Kometa Brno pro naše pacienty zakoupeny rehabilitační pomůcky nebo lůžka,“ doplnil Martin Pavlík, ředitel nemocnice a dodal: „chtěl bych poděkovat Martinovi Havlátovi, nejen jako ředitel nemocnice, pro kterou výtěžek z této aukce bude směřován, ale také jako bývalý spoluhráč a kamarád za jeho přístup a snahu pomoci těm, kteří to potřebují.“

Více na: http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/785

hckometa