OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 20. června 2016, Brno

Ministr financí a místopředseda vlády Andrej Babiš se dnes přijel seznámit s činností Mezinárodní centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Spolu se svým poradcem Adamem Vojtěchem, brněnským primátorem Petrem Vokřálem a dalšími hosty se setkal s ředitelem svatoanenské nemocnice Martinem Pavlíkem a šéfem výzkumného centra FNUSA-ICRC, neurologem Gorazdem B. Stokinem. Prohlédli si část výzkumných prostor a seznámili se s financováním a hospodařením nemocnice i jejího výzkumného centra.
Tomu se v uplynulých čtyřech letech podařilo kromě grantu z operačního programu Evropské unie Výzkum a vývoj pro inovace, ze kterého bylo zřízeno, získat dalších 500 milionů korun ze synergických grantových projektů a na 40 milionů korun ze spolupráce s průmyslem (u obdobných center ve světě bývá podíl takového komerčního financování zhruba dvě procenta nákladů). Na další fungování v letech 2016 až 2020 získalo svatoanenské vědecké centrum miliardu korun z Národního programu udržitelnosti.
"Mám z toho managementu velice dobrý pocit," řekl krátce po jednání novinářům Adrej Babiš s tím, že bude sledovat i další jednání a spolupráci FNUSA-ICRC s americkou Mayo clinic.


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1