OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 1. srpna 2016, Brno


DEBRA ČR vysílá svůj tým cyklistů na Metrostav handy cyklo maraton 2016. Cílem cyklistů je šířit povědomí o nemoci motýlích křídel a získat finanční prostředky na nákladný ošetřovací materiál pro pacienty s touto vzácnou nemocí. Patronkou závodu je pacientka Petra Koudelková, která trpí nemocí motýlích křídel od narození.


Závod se jede od 2. do 6. srpna a je třeba ujet 2222 km v časovém limitu 111 hodin. Trasa vede napříč celou Českou republikou. Závod propojuje handicapy, součástí týmu je i nevidomý skvělý cyklista Aleš Moravec, který závod absolvuje na tandemovém kole.


Kapitánem loňského týmu byl Tomáš Paseka, lékař I. chirurgické kliniky FNUSA, který se závodu účastní i v letošním roce. Tým jede pod záštitou neziskové organizace DEBRA ČR sdružující pacienty s bulózní epidermolýzou, tedy nemocí motýlích křídel. „Závažnou formou této nemoci trpí i jeden z našich kolegů, kamarád a vynikající stomatolog Honza Vokurka. Jako nehrající kapitán týmu nám pomáhá s organizací tohoto náročného podniku," sdělil Paseka. Honza Vokurka je rovněž lékařem ve FNUSA.


Cílem závodu je upozornit na náročnost léčby této nemoci a pomoci vybrat prostředky na otevřený dárcovský účet na převazový materiál. Průběh závodu můžete od úterní 13. hodiny sledovat na www.cestazasnem.cz Novinky z Debra týmu a informace, jak pomoci najdete na facebookové události Cyklotým Debra ČR na cestě za snem:
https://www.facebook.com/events/1851227488440606/?active_tab=posts.


Tomáš Paseka, zvaný Pasin, k celé akci říká:" Silným zážitkem při cyklomaratonu je každé šlápnutí do pedálů, každé setkání se soupeři. Pokud bych ale měl nějaký vybrat, byl to pro mne úsek mezi Karvinou a Ostravou, kdy mi došla veškerá energie i voda. Blížil jsem se k ostravské nemocnici a zjistil jsem, že tam není průjezdní bod, kde jsem měl předávat štafetu a že musím pokračovat dalších 15 km do centra, kde už byl zbytek týmu. Všechny sportovní zážitky ale pak přebije pocit z cíle."


Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1