OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 13. září 2016, Brno


Jaký je život po transplantaci srdce? Nejen na toto téma budou o víkendu hovořit pacienti s transplantovaným srdcem společně s lékaři. V Karlově Studánce proběhne IV. Setkání transplantovaných „Srdíčkářů“ pod záštitou ředitele Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) a přednostky I. Interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (I. IKAK FNUSA).

„Účast na setkáních rok od roku roste. Letos se nám k účasti do této chvíle zaregistrovalo 52 transplantovaných pacientů, 35 rodinných příslušníků, 9 lékařů a zdravotních sester z CKTCH a I. IKAK FNUSA,“ říká František Kmínek, jeden z organizátorů a pacientů s transplantovaným srdcem.
Na programu budou besedy s lékaři, semináře, lázeňské procedury a lékaři předají „rodné listy“ transplantovaným účastníkům. Vrcholem programu bude výstup „Srdíčkářů“ od Ovčárny na vrchol Pradědu, a to samozřejmě za účasti odborného lékařského dohledu.
„Svatoanenská I. interní kardioangiologická klinika se mimo jiné zaměřuje na péči o nemocné se srdečním selháním a po srdeční transplantaci. Oddělení srdečního selhání a transplantologie je jediné oddělení na Moravě, které se komplexně problematikou srdečních náhrad, transplantace srdce a dlouhodobé potransplantační péče zabývá“, informuje Lenka Špinarová, přednostka I. IKAK a účastnice setkání.
V návaznosti na ambulanci srdečního selhání koncentruje I. IKAK možné kandidáty srdeční transplantace z celého moravského regionu, provádí komplexní vyšetřování před indikací transplantace srdce. Je zde zajišťována péče o nemocné po srdeční transplantaci, ať už v rámci běžných potransplantačních kontrol např. s prováděním endomyokardiálních biopsií, nebo řeší jako specializované pracoviště komplikace a přidružená onemocnění u této specifické skupiny nemocných (biopsie myokardu po transplantaci srdce se neprovádí na žádném jiném kardiologickém pracovišti na Moravě). Ve všech těchto oblastech Oddělení srdečního selhání a potransplantační péče spolupracuje s ostatními pracovními skupinami I. interní kardioangiologické kliniky a pracovišti FNUSA. Velmi těsně kooperuje s Centrem kardiovaskulární a transplantační chirurgie.

Bližší program akce naleznete zde: http://www.fnusa.cz/images/Dokumenty/aktualne/IKAK_setkani.docx

Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1