OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 10.02.2017, Brno

Větší komfort pro pacienty i personál přinese použití nové kostní chirurgické akumulátorové vrtačky, kterou pořídila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pro svoji I. ortopedickou kliniku díky sponzorskému příspěvku Tepláren Brno.

DSC 8934 COS I.ORTKostní chirurgická akumulátorová vrtačka Colibri II je univerzální pohonná jednotka na baterie, která slouží jako pohonný systém pro různé nástavce pro traumatologii a chirurgické zákroky na rukou a nohou. Různé nástavce se nasazují na pohonnou jednotku a dle jejich typu slouží k vrtání, šroubování, frézování, oscilačnímu pilování, zavádění Kirschnerových drátů atd.

„Velkou výhodou akumulátorových vrtaček je jejich nízká hmotnost, snadná manévrovatelnost, při níž nebrání a nezavazí operatérům kabel, jak je tomu u vrtaček na vzduchový pohon,“ sdělil Tomáš Tomáš, zástupce přednosty pro léčebně preventivní péči I. ortopedické kliniky FNUSA.

Pořízená vrtačka má plnou kompatibilitu s díly a příslušenstvím již stávajících akumulátorových systémů na našem pracovišti, tzn. s nabíječkami, akumulátory, nástavci a pracovními nástroji. Ve FN u sv. Anny v Brně se akumulátorové vrtačky používají převážně pro jemnou a precizní chirurgii, a to nejen na ortopedii, ale také na neurochirurgii nebo Klinice estetické a plastické chirurgie u operací drobných dětských kůstek na ruce.

„Teplárny Brno podporují naši nemocnici již dlouhodobě. Finanční podpora je pro naši nemocnici velmi důležitá, neboť za ni pořizujeme moderní přístrojové vybavení nebo pomůcky, které zlepšují péči o naše pacienty a mnohdy personálu usnadňují práci. Kromě kostní vrtačky jsme v minulosti pořídili např. RTG přístroje nebo transportní vozíky,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel svatoanenské nemocnice.

Kontakt: Ing. Petra Veselá – tisková mluvčí FNUSA, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1