OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 22.5.2017, Brnokonopi

Dobrou zprávou pro české pacienty je, že po dlouhé odmlce a výpadku na trhu, byl dnes v Centru léčby bolesti Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vystaven recept na léčebné konopí, které je nyní k dispozici od zahraničního dodavatele.

Recept byl vystaven pacientce, která trpí neutišitelnými bolestmi trojklanného nervu, která má o léčbu konopím zájem, a to i přesto, že zahraniční konopí je podstatně dražší, než bylo české. Za gram nyní pacienti zaplatí přes 300 Kč.

„I když je cena zahraničního konopí podstatně vyšší, než byla u českého, jsem rád, že jako lékař mohu znovu pacientům nabídnout léčbu, která existuje a která jim pomůže, jako u této pacientky, kde byly léčebné účinky konopí prokázány,“ sdělil Radovan Hřib, lékař Centra bolesti FNUSA a dodal: „Pacientka léčebné konopí vyzkoušela jako jedna z posledních na konci ledna 2017 s výborným efektem. Doteď byla nucena trpět bolestmi a nyní jí nezbývá než akceptovat vysokou cenu.“

„Recept si pacientka vyzvedne v naší Nemocniční lékárně ihned po tom, co bude dodáno konopí distributorem. Pacientka užívá konopí v kapslích,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice.

Dovážené léčebné konopí je z Holandska a je to odrůda s nižším obsahem THC a stejným obsahem CBD, než měla odrůda konopí, která byla naposled produkována České republice. Zároveň byl k 22. 5. 2017 vyhlášen další tendr na českého dodavatele léčebného konopí.

Kontakt pro média:
Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA tel.: 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1