OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 5. října 2015, Brno

V letošním roce se Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prostřednictvím Stomatologické kliniky opakovaně zapojuje do akce připravené Českou stomatologickou komorou ve spolupráci s Českým rozhlasem, Asociací dentálních hygienistek ČR, Sdružením studentů stomatologie ČR a společnostmi Colgate a Philips do preventivního projektu Český den zdravých zubů.

Program je určený veřejnosti a zaměřený na informace o významu správné ústní hygieny a jejím vlivu na celkové zdraví. Akce se koná 8. 10. 2015 od 10:00 do 17:00 hodin souběžně ve více městech – v Praze, Brně, Hradci Králové a v Olomouci.

V Brně se bude program konat v krajském studiu Českého rozhlasu (Beethovenova 4). V rámci programu vystoupí MUDr. Hana Poskerová a MUDr. Kristína Musilová ze Stomatologické kliniky FN u sv. Anny v Brně na téma význam prevence a správných stravovacích návyků a jejich vlivu
na ústní zdraví. Teoretická část bude doplněna o praktické ukázky správné ústní hygieny, které zajistí dentální hygienistky, studenti zubního lékařství a pomáhat jim budou studentky dentální hygieny. Součástí programu jsou i individuální konzultace.

Letošní ročník je zaměřen zejména na děti, kterým je určen program v dopoledních hodinách pod vedením MUDr. Kristýny Musilové. V dětském koutku se dozvědí vše podstatné o tom, jak vypadají naše ústa a jak vzniká zubní kaz, vyberou zdravou svačinku, naučí se správně si čistit zuby a podívají se na tematicky zaměřenou pohádku.

„Zacílení na dětskou populaci je důležité, protože stav orálního zdraví u českých dětí stále neodpovídá požadavkům WHO - je podstatně horší než v některých zemích západní Evropy. Nedostatečná péče o dočasné zuby se navíc negativně odráží i na stavu stálého chrupu u dospívajících a dospělých", zmiňuje prof. MUDr. Lydie Izakovičová Hollá, Ph.D., přednostka STK, FN u sv. Anny v Brně.

Odpolední program je přístupný široké veřejnosti a tento zajišťuje MUDr. Hana Poskerová. Uvítáme každého, kdo bude mít zájem o nabízené informace o ústním zdraví doplněné o praktické ukázky správné ústní hygieny a individuální konzultace. K dispozici bude i nabídka moderních prostředků ústní hygieny. Na každého návštěvníka čeká malý dárek.

Pozvánka zde. 

 

Petra Veselá
Asistentka ředitele, kontakt pro média
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 543 182 052


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1