OBJEDNÁVKA JÍDEL

 

 
 
 
 

ZIMBRA

 

pošta

POŠTA

 
 
 
 

MOBILEKMAN

 
 
 
      NUXEO     

         

 

 
Zaměstnanci

 logo                   
   
 


 

Tisková zpráva, 13. listopadu 2015, Brno

Dermatologové z celé České republiky se ve dnech 13. a 14. listopadu 2015 setkají v Brně v Hotelu International, kde se koná 21. národní dermatologický kongres České akademie dermatovenerologie (ČADV). Kongresy ČADV poskytují široký obraz reálného stavu oboru v Česku, ale i nových trendů ve světě. Jsou vlajkovou lodí této odborné společnosti a jejich úroveň je vysoká, reprezentují to nejlepší, co může akademie svým 659 členům poskytnout po stránce nových poznatků. Kongres je také dokladem spolupráce s takovými organizacemi, jako je Evropská akademie dermatovenerologie a Americká akademie dermatovenerologie.

Předsedou ČADV je prof. MUDr. Vladimír Vašků, CSc., přednosta I. dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Lékařské fakulty MU, která má na jeho uspořádání velký podíl. Klinika je pracoviště s živými mezinárodními kontakty, jako významné centrum pro diagnostiku a léčbu kožních chorob, včetně těch nejzávažnějších. „Dokladem úspěšných aktivit I. dermatovenerologické kliniky FNUSA je i přijetí mladé lékařky do zcela výjimečné a výběrové organizace v rámci Evropské akademie, tzv. Alumni clubu pro odborníky perspektivní v evropském měřítku," podotkl Vladimír Vašků, přednosta I. DVK FNUSA a LF MU.

Dermatologie je velmi dynamickým oborem, což se projevuje v nových možnostech léčby. V programu jsou zastoupeni přední světoví a tuzemští odborníci. Přednášet budou špičkoví lékaři z ČR, ale i z USA, Rakouska, Slovinska, Černé hory a Slovenska, prostor pro svá sdělení dostávají mladí lékaři a zdravotní sestry. Představují se zde trendy vývoje v léčbě, diagnostice, prevenci kožních i pohlavních onemocnění. Tematické okruhy na kongresu jsou zaměřeny na genetické souvislosti kožních chorob, cesty a mechanismy, kterými kožní nemoci vznikají. Objevují se i nemoci nové nebo se zcela mění pohled na některé z nich. Nejen lékařskou veřejnost, ale i pacienty zajímá, co je nového v problematice psoriázy, atopického ekzému, rosacey (tzv. růžovky), akné, bércových vředů, co je nového v prevenci a účinné léčbě nádorových onemocnění kůže. Přínosné jsou novinky v oblasti infekčních chorob kožních a chorob, které, i když nejde o kožní nádory, mohou ohrozit nemocné na životě svým závažným průběhem.

„V současné době vidíme výjimečný pokrok v oblasti základních dějů a příčin u kožních onemocnění, rozkrývá se jejich genetický základ, objevují se nové mimořádně účinné léčebné možnosti, rozšiřuje se škála přesných vyšetření," sdělil Vašků.

Kontakt:
Petra Veselá – asistentka ředitele FNUSA, kontakt pro média, tel. 604 121 122, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 
certifikat kvality logo

CZ06 04 epicare

emas logo CZ 000053 FNUSA

 


ICRC logo cz tag    logo sice  logo hobit logo kardiovize logo akademi FN21 logo dobrocentrum 1