V rámci vlastního vzdělávacího střediska pořádáme cca 14 typů kurzů pro zdravotnické pracovníky nelékařských oborů: Diabetes mellitus – aplikace inzulínu, Diabets mellitus – selfmonitoring, glukometry, Diabetes mellitus – podiatrie, Centrální žilní kanylace a péče o žilní vstupy, Kanylace periferní žíly, Inkontinence a cévnkování, Kardiopulmonální resuscitace, Péče o pacienta s bolestí, Paliativní péče, Péče o pacienta s tracheostomií, Péče o pacienta se zavedeným portem, Nutriční terapie, Hojení ran a Hygiena rukou a péče o nástroje. Kurzy jsou určeny především zaměstnancům Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, většina je nabízena také odborné veřejnosti. Kurzy probíhají ve Výukovém centru na Výstavní ulici č. 17, kde má Oddělení vzdělávání k dispozici dvě kompletně vybavené učebny s kapacitou 16 a 50 osob. Kromě potřebné techniky a nábytku jsou učebny vybaveny také speciálními výukovými modely (např. model na výuku kardiopulmonální resuscitace, péči o tracheostomii, nácvik cévkování, nácvik kanylace periferní žíly, nácvik základní ošetřovatelské péče o pacienta na lůžku, ad.)

NABÍDKA ODBORNÝCH KURZŮ PRO ZP NELÉKAŘSKÝCH OBORŮ